در تاریخ 16 آذرماه و به مناسبت روز دانشجو ، مراسمی با حضور مدیران ارشد موسسه آموزشی کشتیرانی و شرکت تامین نیرو در مرکز آموزش شعبه بوشهر برگزار شد.

مراسم گرامیداشت روز دانشجو با حضور دکتر فرشید فرید رئیس هیئت مدیره شرکت تامین نیرو، دکتر محمد رضا دماوندی مدیرعامل مؤسسه آموزشی کشتیرانی و کاپیتان حسینی مدیرعامل شرکت تامین نیرو ۱۶ آذرماه در مؤسسه آموزشی کشتیرانی در بوشهر برگزار شد. در این مراسم دکتر فرشید فرید رئیس هیئت مدیره شرکت تامین نیرو ضمن تبریک روز دانشجو به دانشجویان موسسه آموزشی کشتیرانی گفت: امیدوارم این روز برای شما دانشجویان سرآغازی برای روزهای خوب و آینده روشن باشد. وی با بیان اینکه روز 16 آذر از بدو انقلاب به عنوان روز دانشجو نامیده شده و شما دانشجویانی هستید که آینده شغلی و برنامه کاری مشخصی دارید، تصریح کرد: شما انتخاب خود را انجام داده‌اید و قرار است به عنوان دریانورد روی ناوگان کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران فعالیت نمایید.وی مهم‌ترین مسئله در شایستگی یک فرد را نگرش نسبت به آینده، زندگی، خود و مسائل پیرامونی دانست و گفت: دانش، نگرش و رفتار سه مقوله شایستگی است که فرد می تواند نسبت به رویدادها، اشخاص و موقعیت ها داشته باشد و دانشجو باید این سه مقوله را در خود تقویت کند.

وی خاطرنشان کرد: آنچه که بیش از دانش دارای اهمیت است نگرش و نوع نگاه است و نگرشی دارای ثبات و دائمی است که نشئت گرفته از اصول خانواده، فرهنگ، کشور، ملیت، دین و قواعد و مسائل سیاسی حاکم است و البته در کنار نگرش دائمی، نگرش موقتی نیز وجود دارد و آن نگرش نسبت به وضعیت کنونی و محیط شغلی ای است که برای آینده انتخاب کرده‌اید.

فرید با اشاره به سرمایه گذاری گروه کشتیرانی برای دانشجویان رشته دریانوردی، تصریح کرد: ذی نفع این سرمایه‌گذار در درجه اول شخص خود دانشجو، در مرحله دوم خانواده، سپس کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و در نهایت جامعه و کشور است بنابراین ذی نفعان می‌توانند نسبت به شما حساسیت داشته باشند.

رئیس هیئت مدیره شرکت تامین نیرو با بیان این نکته که بالاترین قشر در جامعه افرادی هستند که پتانسیل رسیدن به برترین‌ها را دارند افزود: سن بین 15 تا 45 سال با اهمیت ترین سن در یک جامعه است و شما دانشجویان در حاضر در این مقطع سنی قرار دارید و باید اثر بخشی را در این زمان برای خود و جامعه ایجاد کنید.

وی در پایان سخنان خود به هدیه مشترک شرکت تامین نیرو و مؤسسه آموزشی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران  برای روز دانشجو اشاره کرد و گفت: قراردادی با یک مؤسسه برتر آموزش زبان در بوشهر منعقد شده است تا دانشجویان مؤسسه آموزشی پس از تعیین سطح بتوانند بصورت رایگان در این کلاس‌ها شرکت کنند و سطح زبان خود را که برای حرفه دریانوردی بسیار مهم است ارتقا دهند. هزینه این کلاس ها از سوی شرکت تامین نیرو و مؤسسه آموزشی پرداخت می شود.

گفتنی است در این مراسم با اهداء لوح تقدیر و جوایزی به دانشجویان برتر آموزشی  و سردوشی به دانشجویان جدیدالورود از آنان تقدیر به عمل آمد. همچنین در این مراسم  به مناسبت روز دانشجو چند نفر از دانشجویان به اجرای چند قطعه موسیقی پرداختند.